Image
Image

Hydrauliczny klucz dynamometryczny typu DRS

Uniwersalne narzędzie do nakrętek

  • Dostępne są wkładki i gniazda Varius

Największa reakcja na rynku

  • ramię reakcyjne (kształt asymetryczny) można ustawić w narzędziu w obu kierunkach

Klasy mocy do 80 000 Nm

  • System z jednym wężem

Hydrauliczny klucz dynamometryczny typu DRS

Funkcje

Image

Lekki, wytrzymały i kompaktowy : obudowa ma mały promień główki i 3-poziomowe połączenie wielowypustowe dla ramienia reakcyjnego. Złącze hydrauliczne znajduje się na końcu klucza dynamometrycznego. Z tego powodu DRS można stosować w ograniczonych przestrzeniach promieniowych.

Image

Rozszerz możliwości zastosowania o różne wkładki i gniazda: istniejące gniazda można dopasować za pomocą kwadratowego wkładu napędowego typu DRS-VE, dodatkowe wkładki obejmują gniazdo typu DRS-KSE i napęd sześciokątny typu DRS-SE. Ze względu na wymagania klientów można zaprojektować specjalne wkładki i gniazda. Tutaj znajdziesz przegląd gniazd i adapterów

Image

Lekki z dużym obszarem reakcji : asymetryczne ramię reakcyjne można obrócić w obu kierunkach, ustawić wzdłuż trzech poziomów wielowypustowej obudowy i obrócić o 360 °. Szybkie i łatwe ustawienie ramienia reakcyjnego za pomocą prostej blokady przycisku, bez użycia narzędzi. Ramię reakcyjne jest zakryte bardzo mocną płytą reakcyjną, którą można łatwo wymienić w razie zużycia.

Image

Szybko dostosuj się do najszerszego zakresu możliwości reakcji : wielowypust pozwala na ustawienie ramienia reakcyjnego w zakresie 360 ​​° wzdłuż trzech poziomów obudowy. Wbudowana blokada ramienia reakcyjnego pozwala na szybką zmianę położenia, bez użycia narzędzi.

Image

Z dwoma punktami obrotowymi na kluczu: niezależny obrót na każdym złączu zapewnia maksymalną elastyczność podczas ustawiania narzędzia i węża. Po umieszczeniu złącza na końcu narzędzia klucz pasuje do ciasnych przestrzeni. Wewnętrzny cylinder hydrauliczny jest wyposażony w automatyczny powrót tłoka dla szybszej pracy .

Przykłady zastosowania

Image

Do zastosowań w ciasnych przestrzeniach ITH dostarczył liczne rozwiązania dostosowane do klienta: przy tym połączeniu wagonu ITH wyprodukowało niestandardowe urządzenie do montażu klucza dynamometrycznego DRS. Ramię reakcyjne dostosowano również do obwodu punktu reakcji. Dodatkowo ten DRS jest wyposażony w czujnik kąta momentu obrotowego na wyjściu wielowypustowym, aby zapewnić dokręcanie kontrolowane pod kątem momentu obrotowego .

Image

Ten hydrauliczny klucz dynamometryczny DRS 22 wykorzystuje przeciwną nakrętkę M 36 (1 1/4 ") jako punkt reakcji do dokręcenia połączenia śrubowego pompy, która wypełnia poduszki powietrzne. Za pomocą wbudowanego zamka ramię reakcyjne można łatwo zamocować na wielowypustowa obudowa, bez narzędzi.

Image

Elastyczne zastosowanie w różnych warunkach wsparcia: Te śruby imbusowe M20 (3/4 ", jakość śrub 10.9) niezależnego zawieszenia koła samochodu transportowego w porcie są dokręcone momentem 1400 Nm. Tutaj przewód hydrauliczny jest wyposażony w sprężynę bezpieczeństwa ( opcja).

Image

Asymetryczny ramię reakcji może być odwrócona w dowolnym kierunku, jak pokazano w odwrotnym kierunku na tym DRS 50 służy do wieży złączek dźwigu . To połączenie śrubowe M36, SW 55 (1 3/8 ", A / F 55) jest dokręcone momentem 3500 Nm.

Image

Przy połączeniach kołnierzowych, takich jak ta sprężarki tłokowej pompy wysokociśnieniowej, DRS 50 reaguje tutaj na sąsiednią nakrętkę. Połączenia kołnierzowe można dokręcić jednocześnie, aby równomiernie dokręcić kołnierz. Odbywa się to poprzez uruchomienie wielu kluczy z jednej pompy hydraulicznej.

Image

Równoczesne dokręcanie śrub : dzięki ITH Multi-Torque można używać kilku kluczy dynamometrycznych ITH z jedną pompą jednocześnie jako części układu hydraulicznego. Ciśnienie robocze 950 barów jest równomiernie rozłożone między klucze, a wszystkie śruby są dokręcone do tej samej wartości. Równomierne dokręcenie kołnierza za pomocą ITH Multi-Torque zapewnia lepsze połączenie i minimalizuje ryzyko wycieków.

Image

Metodę wielozadaniową ITH stosuje się w celu zminimalizowania ryzyka przecieków , tak jak w przypadku śrub M33 (1 1/4 ", A / F 50). Metodę tę można stosować do wszystkich typów kołnierzy, w tym ANSI.

Dane techniczne

Image
Image

Opis techniczny rdzenia hydraulicznego klucza dynamometrycznego typu DRS

Wszystkie klucze dynamometryczne ITH działają zgodnie z metodą momentu obrotowego, opcjonalnie z metodą kąta momentu obrotowego.

Kompaktowy hydrauliczny klucz dynamometryczny typu DRS jest stosowany w promieniowo ograniczonych przestrzeniach i aplikacjach z różnymi punktami reakcji (np. Odlewana obudowa, dźwigi itp .)

Funkcje i układ
Wąska obudowa z 360 °, trójpoziomowym połączeniem wielowypustowym ramienia reakcyjnego pozwala na ustawienie go osiowo i promieniowo w celu osiągnięcia optymalnego punktu reakcji. Ta elastyczność oferuje największy punkt reakcji na rynku. Drobne uzębienie opatentowanego systemu zapadkowego gwarantuje stabilne przenoszenie momentu obrotowego. Wewnętrzny siłownik hydrauliczny jednostronnego działania ma automatyczny powrót tłoka, aby zwiększyć prędkość roboczą.

Można zastosować istniejące gniazda i nakrętki
. Wyjście wielowypustowe współpracuje z wkładkami, w tym napędem kwadratowym typu DRS-VE, gniazdem sześciokątnym typu DRS-KSE i napędem sześciokątnym typu DRS-SE. Dostosowuje się do istniejących gniazd i nakrętek z kwadratowymi wkładkami napędowymi typu DRS-VE. Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich instert DRS .


Łatwa w konserwacji, modułowa konstrukcja i połączenie obrotowe TWIN Modułowa konstrukcja (cylinder hydrauliczny, układ zapadkowy i obudowa) jest łatwa w serwisowaniu dzięki szybkiej wymianie zużytych części. Złącze obrotowe TWIN oferuje pełny zakres ruchu do pozycjonowania narzędzia i węża hydraulicznego. Jest to idealne rozwiązanie do pracy w ciasnych przestrzeniach.

Kompatybilność i indywidualne projekty

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatne konsultacje techniczne lub w przypadku pytań. Z chęcią pomożemy w Twojej aplikacji kotwienia.