Image
Image

Pneumatyczny klucz dynamometryczny: ITH Zakrętarki typ PDS

ITH Zakrętarki typ PDS to pneumatyczny klucz dynamometryczny, w  tym napęd planetarny napędzany pneumatycznym silnikiem pneumatycznym.

Nie wymaga zasilania elektrycznego

  • Pneumatyczny silnik pneumatyczny może być zasilany przez standardowe sprężarki powietrza

Zmień bieg

  • Wysoki i niski bieg

Solidny i mocny

  • do 14 000 Nm

Pneumatyczny klucz dynamometryczny: ITH Zakrętarki typ PDS

Cechy prowadnicy nakrętki ITH typu PDS

Image

Kontrola wybierania

4-stopniowy przełącznik obrotowy do wstępnego wyboru momentu obrotowego. Dogodnie umieszczony i trwały do ​​zastosowań budowlanych na budowie.

Przełącznik kierunkowy

Przełączaj między dokręcaniem i poluzowaniem dzięki wygodnemu pozycjonowaniu przy rękojeści pistoletu.

Image

Wymagany moment obrotowy ustawia się za pomocą precyzyjnego zaworu sterującego sprężonego powietrza. Zawiera olejarkę, separator wilgoci, miernik ciśnienia powietrza, złącza i pneumatyczną linię węży (Standard: 3 m).

Image

Praktyczna walizka transportowa z ramieniem teleskopowym: PDS, precyzyjny zawór sterujący sprężonym powietrzem, ramię reakcyjne i gniazda można przechowywać w walizce (na zdjęciu opcjonalna bardzo mocna obudowa).

Image

Kompaktowa budowa zwielokrotnia moment obrotowy silnika pneumatycznego

Image

Specjalne ramiona reakcyjne są dostosowane, tak jak tutaj ramię reakcyjne TWIN dla PDS 1400 na podwodnym rurociągu.
Tymi opcjami można rozszerzyć zakres zastosowania PDS.

Image

Odporny na uderzenia i antypoślizgowy chwyt pistoletowy, pneumatyczne złącze wysokociśnieniowe.

Image

Standardowe ramię reakcyjne z drobnymi zębami pozwala na pełne ustawienie 360 ​​°. Dostępne ramię reakcyjne TWIN, obrotowa stopa i niestandardowe rozwiązania. Kwadratowy napęd jest kompatybilny ze wszystkimi kwadratowymi gniazdami, w tym sześciokątnymi i sześciokątnymi.
Więcej informacji: Akcesoria do nakrętek

Image

Dla aplikacji o ograniczonej przestrzeni z powodu ograniczeń wysokości idealna jest wersja kątowa PDSw.

Dokręcanie połączeń tarcz termokurczliwych za pomocą pneumatycznych kluczy dynamometrycznych typu PDS

Image

To  połączenie śrubowe sprzęgła M36 (1 3/8 '') ciągnika jest dokręcane przez ITH Nur Runner PDS 250.

Image

Napęd boczny ITH można łatwo zastosować do wszystkich elektrycznych kluczy dynamometrycznych ITH, zasilanych akumulatorowo lub pneumatycznie. Na zdjęciu prowadnica nakrętkowa ITH typu PDS 250 dokręca długie pręty gwintowane (M36 | 1 3/8 '') na wymienniku ciepła .

Image

Długie pręty gwintowane można łatwo dokręcić za pomocą napędu bocznego ITH. Ramię reakcyjne napędu bocznego ma ramię reakcyjne w obudowie wymiennika ciepła.

Image

W celu dokręcenia podwodnego rurociągu PDS 1400 pokazuje punkt reakcji na specjalnym ramieniu reakcyjnym TWIN.

Image

Ten pneumatyczny klucz nasadowy ITH typu PDS 250 dokręca połączenia śrubowe tarczy skurczowej M30 (1 1/8 '') turbiny wiatrowej .

Image

Ramiona reakcyjne ITH do elektrycznych kluczy dynamometrycznych, pneumatycznych lub pneumatycznych można zaprojektować zgodnie z wymaganiami klientów - jak tutaj ramię reakcyjne stożkowe do pneumatycznego klucza nasadowego ITH typu PDS w silniku spalinowym .

Funkcje

Nie wymaga zasilania elektrycznego
Silnik pneumatyczny może być zasilany przez standardowe sprężarki powietrza; może działać w obszarach, w których nie ma dostępnej energii elektrycznej.

Specjalna wersja odpowiednia do prac w obszarach zagrożonych wybuchem:
na żądanie ITH PDS może być pokryty powłoką na skrzyni biegów i ramieniu reakcyjnym - idealny do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym.

Wymagany moment obrotowy
ustawia się za pomocą precyzyjnego zaworu sterującego sprężonego powietrza na biegu jałowym zgodnie z danymi tabelarycznymi. Zmiana biegów (wysoki i niski bieg) umożliwia większy zakres prędkości obrotowej (opcjonalnie) i szybszą pracę.

Niezależny obrót między uchwytem a skrzynią biegów
zapewnia stabilne i optymalne ustawienie ITH PDS. Dostępne są różne akcesoria, takie jak przedłużacze, gniazda i specjalne ramiona reakcyjne.

Dane techniczne

Image
Image

Opis techniczny produktu

ITH Zakrętarki typ PDS to pneumatyczny klucz dynamometryczny, w tym napęd planetarny napędzany pneumatycznym silnikiem pneumatycznym.

Do dokręcania i poluzowywania połączeń śrubowych od M10 - M60, od 250 Nm do 14 000 Nm. Zasilany energią powietrzną - idealny do miejsc, w których energia elektryczna nie jest dostępna lub jest zabroniona, np. W przemyśle naftowym i gazowym.

Projekt

Moment z pneumatycznego silnika jest mnożona przez kompaktowy wysokiej wydajności przekładni planetarnej . Standardowe ramię reakcyjne przenosi pełny moment obrotowy reakcji. Dostosowane ramiona reakcyjne (ramię reakcyjne TWIN, obrotowa stopa) mogą być dostarczone w zależności od potrzeb klienta.

Opcjonalnie dostępna jest zmiana biegów, ze względu na zmianę biegów dwa biegi (hi i low) składają się z wyższego obszaru wstępnie ustawionych wartości momentu obrotowego.

Niezależny obrót między uchwytem a skrzynią biegów zapewnia stabilne i optymalne ustawienie ITH PDS.

Opis funkcji
Wymagana wartość momentu obrotowego nakrętki ustalającej zostanie ustawiona na precyzyjnym zaworze regulacyjnym sprężonego powietrza. Wartości wartości ciśnienia powietrza i momentu obrotowego podano w tabeli danych dostarczonej z prowadnicą nakrętki. Wartość momentu obrotowego można ustawić w 4 etapach przy silniku pneumatycznym (mały, średni, wysoki, bardzo wysoki).

Specjalna wersja odpowiednia do prac w obszarach zagrożonych wybuchem:
na żądanie ITH PDS można pokryć specjalną brązową powłoką na skrzyni biegów i ramieniu reakcyjnym